Obchodujete jako prase?

Přestaňte obchodovat jako prase

Jsi býk, medvěd nebo prase? Jestli nevíte o čem mluvím, pak pravděpodobně obchodujete jako prase a proděláváte.

Jedno přísloví z Wall Streetu říká: „ Býci vydělávají, medvědi vydělávají , a prasata jdou na jatka“ Toto přísloví varuje tradery a investory před přehnanou chamtivostí a netrpělivostí. Na povrch to zní jednoduše, ale je v tom mnohem více. Nenechat si chamtivostí ovlivnit úsudek, se snadněji řekne, než dělá.

Pojďme si říct jakými způsoby trh trestá chamtivost, jinak řečeno „obchodování jako prase“, a taky si řekneme jak se můžeme vyhnout tomu, aby nás chamtivost ovládala. Takže pokud byste raději chtěli na trhu vydělávat peníze, než jít na jatka, čtěte dále

Jsi býk, medvěd nebo prase?

Obchodníci, kteří mají tendenci být na trhu býci nebo medvědi, a drží se svého plánu bez toho aniž by byli chamtivý, jsou typicky obchodníci, kteří si z trhu odnáší zisky. Místo, kde se mnoho obchodníků dostává do potíží, je obchodování proti dominantnímu trendu. Je velmi jednoduché se do této pasti nechat chytit, pokud nevíte jak určit hlavní trend na trhu. Nicméně, i obchodníci, kteří umí identifikovat dominantní trend, mají tendenci příliš často proti tomuto trendu obchodovat, nazýváme to „over-trading“, nebo „obchodovat jako prase“ .

Na trhu musíte být buď býk nebo medvěd a ne prase. To by měl být váš cíl. Způsob jak se stát býkem nebo medvědem je, že si o trhu vytvoříte určitý předsudek ( býčí nebo medvědí ) a budete se ho držet.

Příklad

Jestliže je trh v jasném trendu, buď nahoru, nebo dolů, obchodujete POUZE ve směru tohoto trendu, a ignorujete potenciální „proti-obchody“ , které si myslíte že vidíte. Takto pokračujete do té doby, než se trend neobrátí.

Takže, pokud jde trh jasně nahoru, hledejte price action signály, které jsou nákupní, ideálně v takovém místě, kde je na trhu konfluence. Jestliže se snažíte obchodovat veškeré counter-trady, nebo fib. Retrace proti trendu, obchodujete jako prase, a skončíte ve ztrátě. Nebuďte prasetem.

Vytvořte si vůči konkrétnímu trhu předsudek, buďte trpěliví a počkejte na signál, který je v souladě s vašim předsudkem. Pokud na takový signál čekáte týden nebo dva, pak tento trh neobchodujte. Pamatujte si, že je lepší neobchodovat vůbec než si z trhu odnášet ztráty.

Nerealistická očekávání

„prasata“ mají ohledně tradingu nerealistická očekávání. Myslí si že brzy zbohatnou. Nenechte se zlákat pokušením „rychlého zbohatnutí“ které vám budou jiné stránky nebo videa slibovat, říkám vám že to prostě není možné. Jestli opravdu věříte že na trhu rychle zbohatnete, udělám vám laskavost a ušetřím vám tisíce dolarů, tím, že vám říkám hned teď přestaňte.

Nečtěte tento článek a už neobchodujte, budete na tom lépe. Snažit se na trhu“rychle zbohatnout“, z vás rychle udělá chudáka.

Nechápejte to špatně, nesnažím se vás od tradingu odradit, říkám vám to upřímně, protože vám to mnoho lidí upřímně neřekne. Obchodníci, kteří se nesnaží aby byl každý jejich obchod „home run“ ( nejsou chamtiví), jsou ti, kteří nakonec vydělávají peníze. Nicméně, opět, jestli obchodujete jako „prase“ tím, že se snažíte vydělat na každém maličkém pohybu na trhu, stanete se na trhu závislými, emocionálně, a vymažete si účet.

Nenahánějte co už je v pohybu

Jestli zmeškáte nějaký dobrý signál, nenahánějte ho. Přijměte to, že jste to zmeškali, a počkejte na další příležitost. Jestli naskočíte do obchodu pozdě, znamená to že máte špatný vstup, a váš stop-loss bude širší.

Nahánění obchodů je také chamtivost. Nemůžete úspěšně zobchodovat každý pohyb na trhu, to prostě musíte přijmout. Trading není o tom naskočit na KAŽDÝ pohyb, je nemožné to profitabilně praktikovat. Vše co potřebujete, je za měsíc úspěšně zobchodovat dva, tři dobré pohyby na trhu, a můžete si z trhu odnést hezkou porci.

Obchodovat na malém účtu je obtížné, protože i když za měsíc profitabilně zobchodujete dva nebo tři velké pohyby, nebude se to rovnat velké sumě peněz. Nicméně peníze by neměly být vašim hlavním cílem když začínáte obchodovat menší účet. Naučit se pořádně obchodovat by měl být váš cíl.

Příklady obchodování jako „prase“

Je to docela jasné a očividné. Ale musím se o tom zmínit když mluvíme o chamtivosti a obchodování jako „prase“. Jednoduše řečeno, když na jeden obchod riskujete více peněz než je pro vás přijatelné prodělat, obchodujete jako „prase“ a časem přijdete o velkou částku, která připraví cestu na výmaz celého účtu.

Riskovat více než o kolik můžete přijít, je nejjasnější přiklad obchodování jako „ prase“.Jestli alespoň neposbíráte tolik disciplíny, abyste riskovali pouze takovou částku, která vás emocionálně nerozhodí, když o ni přijdete, pokud tohle nedokážete, nikdy z vás nebude úspěšný trader.

Ten „barometr“ toho být „emocionálně vyrovnaný“ s částkou, kterou na jeden obchod riskujete, je, jestli dokážete nebo nedokážete klidně spát, zatímco váš obchod běží. Jestli zjistíte, že nemůžete klidně spát, a stále kontrolujete běžící trade na svém mobilu zatímco ležíte v posteli kdy byste měli spát, potřebujete snížit riskovanou částku na jeden obchod. Obchodníci, kteří mají správný money-management vydělají peníze.

Závěr

Jak vidíte, chamtivost zabíjí. Jestli budete obchodovat jako prase, nikdy nebudete úspěšní. Více o tom, jak být býkem nebo medvědem, se naučíte z price action strategií, které vyučujeme. Naučte se jak si vytvářet správné předsudky o trhu, aby držte se jich. Přestaňte prodělávat a nebuďte na trhu prasetem.

Print Friendly, PDF & Email

Leave a Comment: