Obchodování na H1 – D1 grafech

Co je uvnitř?

-Popovídáme si o vstupech na weekly, Daily, H4 a H1 grafech
-Jaké D1 strategie doporučuji?
-Jak obchodovat na H4 grafu?

Řeknete mi jestli se vám to někdy stalo:

Podíváte se na weekly graf nebo na D1 graf a price action kontext vypadá jako býčí. Nicméně, jakmile se podíváte na nižší TF - řekněme H4 nebo H1, kontext vypadá jako medvědí. Teď nevíte jestli máte longovat na vaši předurčené lokaci z D1, nebo se bát vážně medvědího trendu na H1 grafu.

Už jste se něčím podobným setkali? Byli jste někdy zmatení když jste se snažili pochopit price action na Daily, H4 nebo H1 grafech?

Pokud ano - Zdaleka nejste sami protože s touto dovedností mají problémy spoustu dalších traderů jako jste vy. Dobrá zpráva je že se můžete naučit jak obchodovat price action na jakémkoliv časovém rámci, jen pokud máte správný trénink a potřebné dovednosti.

 V dnešní lekci se s vámi podělím o 3 tipy jak obchodovat price action na daily, H4 a H4 grafech (nebo na jakémkoliv časovém rámci)

Pokud chcete obchodovat jako profesionální trader, musíte chápat price action kontext napříč různými časovými rámci. Tyto 3 tipy vám pomohou vytvořit si obecný rámec pro obchodování price action na různých časových rámcích.

Price Action Tip #1:
Jaký Časový Rámec Mám Použít Pro Určení Trendu

Jeden z nejdůležitějších a základních způsobů jak se dívat na časové rámce je pochopit že potřebujete o price action na Wekly, Daily, H4 a H1 nebo o jakémkoliv jiném časovém rámci přemýšlet jako o samostatné perspektivě z pohledu price action a order flow. Každý časový rámec má svůj vlastní trend a vlastní kontext. Klíčem je sledovat ty časové rámce, které jsou nejvíce relevantní vašemu stylu obchodování,

Máte práci na plný úvazek a můžete obchodovat jen pár hodinek ze své práce? V tom případě doporučuji vyšší časové rámce. Jestliže ještě nemáte solidní zkušenosti s obchodováním a čtením price action, nižší časové rámce zatím vynechte.

Pro účely této diskuze: Když mluvím o vyšších časových rámcích, referuji tím na:

Měsíční/Týdenní/Denní/H4 (EURUSD)

Obecné vodítko jak to máte chápat:

1) Hlídejte si měsíční grafy pokud chcete vidět spoustu let price action dat a chcete držet obchody 1 rok a více ( Často označování jako position trading)

2) Hlídejte si weekly grafy pokud chcete vidět pouze několik let price action dat a chcete držet obchody v horizontu několika měsíců, max. 1 rok.

3) Hlídejte si denní grafy pokud máte v úmyslu swing trading a chcete držet své pozice několik dnů až měsíců.

4) Hlídejte si H4 grafy pokud máte v úmyslu swing trading (stejně jako D1) a chcete držet své pozice několik dnů až týdnů.

POZNÁMKA: Toto je pouze obecné "vodítko". Není do puntíku přesné nebo dokonalé

Price action data z několika měsíců na jednom grafu může mít větší váhu/ více informací/ Klíčové levely/ atd. než stejné množství dat na jiném měnovém páru. Nemůžete vtěsnat price action a čas do nějaké kategorie "dokonalých pravidel". Proto tuto lekci použijte jako vodítko, ne jako seznam fixních pravidel.

Pokud jste někdo, kdo má kapacity a zájem obchodování price action intradenně (což zde podporujeme), potom doporučuji H1 a m5 grafy. Spousta profesionálních obchodníků obchoduje stylem day trading

Uvnitř mého tradingu kurzu ukazuji jak správně obchodovat price action na H1, m15, m5 grafech. Proto si pamatujte následující:

Price Action jako "dovednost" se dá využít na jakémkoliv instrumentu, časovém rámci nebo prostředí.

Jestli-že to, co se učíte nebo zrovna obchodujete funguje pouze na určitých instrumentech nebo jen na určitých časovým rámcích , potom jste se nenaučili reálnou dovednost price action tradingu. Stejně jako pro sportovce správná práce nohou funguje jak v útoku tak v obraně a po celém hracím hřišti. Protože to je "fundamentální dovednost". To samé platí i pro obchodování price action.

Takže první klíčová dovednost k pochopení price action kontextu na různých časových rámcích je:
Že trend je založen základě časového rámce.

Price Action Tip #2:
Jaké strategie doporučujete pro obchodování na D1?

Spousta traderů (možná stejně jako vy), chtějí obchodovat na D1 grafu a chtějí vědět jaké forexové strategie se dají použít. Takových strategií je spousta a všechny je dopodrobna vyučuji v trading kurzu, ale chtěl bych doporučit jednu konkrétní - Breakout pullback setup.

Tuto strategii používejte ideálně pouze do směru trendu. Níže najdete 3 hlavní komponenty pro tento setup:

1)Najděte celkový price action kontext a trend na denním grafu
2)Najděte klíčový support (pokud je downtrend) a klíčový rezist (pokud je uptrend), který má alespoň 2 doteky (minimum)
3)Počkejte až trh prorazí tento level a udělá k němu pullback

Pokud jste udělali tyto 3 věci, pravděpodobně jste našli dobrou lokaci pro breakou pullback setup.

Na této strategii je toho více (volatilní/nevolatilní trend, jak najít správné levely, napovídá celkový kontext trhu danému setupu, filtry a další pokročilé věci, které se naučíte na kurzu) Nicméně máte pevný základ.

Teď musíte tento setup trénovat a naučit se jeho nuance. Soustřeďte se na celkový kontext trhu (býčí/medvědí) a trénujte identifikaci trendů a klíčových levelů. Další tip je, že impulsivní proražení daného levelu a korektivní pullback k němu zvyšuje pravděpodobnost na úspěch. 

Začněte tréninkem na simulátoru, potom demo, potom LIVE.

Price Action Tip #3:
Jak obchodovat Price action na H4 grafech?

Pokud je vašim primárním časovým rámcem H4, potom obchodujete swingově. Obecně chytáte větší swingy na trhu.

Bez pochyb můžete obchodovat ten stejný setup breakout pullback jak na D1 tak na H4 (nebo na jakémkoliv jiném rámci). Zde je pár tipů, které můžete použít pro swing trading na H4 grafech:

1)Mějte D1 graf jako váš "vyšší" time frame pro kontext. Pokud máte pochyby, obchodujte na H4 do trendu D1.

2)Nečekejte že trh prostě dojede rovnou čarou na váš target.
Poznámka: Může být zapotřebí několik pullbacků a korekcí než se cena na vás TP dostane. Časem a s více zkušenostmi budete vědět jestli je daný pullback součástí trendu nebo jestli bude vést k velkému obratu. To je pokročilejší technika, kterou také vyučujeme na trading kurzu.

3) K levelům, které jste si označili z D1 si na H4 zakreslete další relevantní levely.

Zde máte příklad: D1 graf

H4 graf.

Obchod na H4 grafu

Shrnutí

Právě jste se naučili 3 tipy pro obchodování na weekly, daily, H4, H1 a stejné principy platí i pro ostatní časové rámce. Naše 3 tipy tedy jsou:

1)Trend je závislý na časovém rámci a trend na D1 a na H1 spolu nemusí souhlasit
2)Můžete obchodovat breakout pullback setup jako strategii na denním grafu
3)Obchodujte price action na H4 ve spojení s D1 grafem

Jakmile začnete takto k trhům přistupovat s těmito vodítky a strategiemi, které jsem právě napsal, začnete si budovat vlastní rámec dovedností pro obchodování price action na mnohem pokročilejší úrovni. Keep it simple!

Řada na vás

Co jste se z tohoto článku  naučili? Máte více návrhů nebo další otázky a pokud otázky, které? Sdílejte své myšlenky a rád vám pomůžu. 

Print Friendly, PDF & Email

Leave a Comment:

1 comment
Add Your Reply