Týdenní Trade Setupy:EURNZD,AUDCAD – Září 20-24

Disclaimer: Nejedná se o konkrétní finanční/obchodní doporučení. Vaše finanční okolnosti a vaše limity rizika nebyly zahrnuty do této analýzy.

P.S.: Můžete kliknout na obrázky grafu pro jejich zvětšení.

EURNZD Weekly/H4 graf

EURNZD se v dlouhodobém downtrendu dostal až na weekly klíčový support cca@1,6500-1,6600. Tento support drží už od roku 2017! Vždy, když se cena dostává na klíčové weekly levely, z nižších časových rámců hledáme obchodní příležitosti na reakci ceny na takový level = V tomto případě Long.

Pojďme se tedy podívat na nižší časový rámce, jestli nám price action nedává signály obratu nahoru. Pokud ano, tak budeme mít dobrou konfluenci s weekly supportem.

Když se tedy podíváme na H4 graf tohoto trhu, všimneme si hned několika zajímavých price action signálů:

  1. Podívejme se na downtrend, jehož pullbacky respektovali 20EMA - To nám ukazuje na množství protitrendových hráčů v trhu
  2. Jakmile se cena přiblížila weekly supportu, přestala respektovat 20EMA a zvýšila se volatilita = Býci začínají více tlačit
  3. Dole vidíme pěkné zakulacené dno, což je dobrý konfluenční signál. Kulaté dno je většinou spojeno s reversem do longu
  4. Vytvoření pěkné Korektivní struktury (KS), jejíž dno (spodní support), shodou okolností sedí na weekly supportu
  5. POKUD dostaneme impulsivní break KS = Máme dobrý signál do longu kolem cca @1,6700 a trh s vysokou pravděpodobností půjde nahoru

AUDCAD D1 graf

Toto je náš dnešní trade - Aktuálně otevřená Long pozice, jak sami vidíte. Jsme long na ceně 0,92751 a pokud byste se po této analýze chtěli do tohoto obchodu přidat, tak můžete hledat pullbacky zpět do support zóny.

AUDCAD je velmi zajímavý trh z hlediska price action. Pojďme se podívat:

Všimněte si významného Daily supportu @cca0,92586-0,92694. Shodou okolností, tento level v minulosti sloužil jako dno bývalé KS. Cena se do ní agresivně vrátila a otestovala její vrchol = Aktuální rezist kolem @0,93549-0,93715. Cena se od tohoto vrcholu impulsivně odrazila a vytvořil se několika denní downtrend, který opět breakoval náš hlavní support a dokonce tam cena i z Daily uzavřel.

Nicméně! Býci otestovali tento level a sami vidíte, že medvědí nebyli schopni level udržet! Naopak býci opět agresivně proráží zpět do bývalé KS a pokud Daily svíce nad tímto levelem uzavře, bude se jednat o Daily falešný break do Longu = Další konfluence pro náš long.

Je tady spoustu drobnějších doplňujících price action signálů, o kterých bych ještě mohl mluvit. Nicméně hlavní myšlenku jsem vám myslím předal.

Staňte se členem: Dostávejte naše obchodní nápady, tržní analýzy a naše živé vstupy do obchodů každý den - Vše za jednu cenu do konce roku 2021 na této stránce.  

Print Friendly, PDF & Email

Leave a Comment: