Týdenní Trade Setupy: ZLATO, CADJPY

Disclaimer: Nejedná se o konkrétní finanční/obchodní doporučení. Vaše finanční okolnosti a vaše limity rizika nebyly zahrnuty do této analýzy.

P.S.: Můžete kliknout na obrázky grafu pro jejich zvětšení.

XAUUSD/H4 graf

Zlato je velmi zajímavý ale také celkem předvídatelný trh. Raketový růst amerického dolaru společně s některými geopolitickými faktory, tlačí cenu zlata dolů. Aktuálně se soustředíme na korektivní strukturu na zlatu viz. graf

Tato struktura je pro nás z krátkodobého hlediska velmi důležitá. Proč? Protože ji trh respektuje. Býkům se podařilo zatlačit a dostat cenu zpět do t=to struktury = Krátkodobý býčí signál. JENŽE! Hlavní/Dominantní trend je dolů a navíc situace z vyšších časových rámců spíše ukazuje na budoucí pokles ceny zlata. Vrchol této struktury je totiž součástí klíčového Daily/Weekly rezistu.

XAUUSD/Weekly graf

Z weekly grafu je situace o něco přehlednější. Zlato se valí dolů a aktuálně se cena nachází pod klíčovým rezistem, kde zrovna testuje medvědy u tohoto levelu. 

Právě proto, očekávám break ceny pod korektivní strukturu z H4. Tento weekly rezist je totiž silnější/významnější než H4 krátkodobý support/spodek struktury z H4. Chceme tedy zlato short po breaku struktury z H4 v konfluenci s odrazem ceny od weekly supportu. Momentum v tomto případě bude hrát v náš prospěch, protože za námi bude likvidita z tohoto weekly rezistu.

Důležité! Aktuálně o zlatu přemýšlíme jedině na short. Nicméně, pokud by se trhu podařilo přehoupnout nad tento weekly rezist a dostali bychom silný close weekly svíce nad tímto rezistem, potom by byl celkový kontext trhu silně býčí. Dokud k tomu ale nedojde, tak se pořád jedná o medvědí trh.

CADJPY/Daily graf

CADJPY nedávno zažil masivní pád. Cena se propadlo k významnému Daily supportu, kde býci dokázali vyprodukovat jednu býčí svíci, nicméně, support nakonec neudrželi a medvědi impulsivní breakovali celý level směrem dolů. Bývalý support se tak opět stává rezistencí. 

Trh má většinou tyto levely tendenci testovat z druhé strany, kde můžou nabrat čerstvou likviditu prodávajících, kteří čekají právě u tohoto levelu. Všimněme si ale, že zde k žádném testu zatím nedošlo. Aktuálně ale trh dělá korekci směrem vzhůru a v příštích dnech můžeme potenciálně očekávat test Daily rezistu nad námi.

Nahoru je dost volného místa a na tomto trhu chceme krátkodobě Longovat. Pojďme se podívat, jestli nám nižší časové rámce nedají signál ke vstupu na Long. 

CADJPY/H4 graf

Pojďme se rozebrat price action na CADJPY H4 grafu.

Tady už to začíná být velmi zajímavé. Všimněte si Daily levelu/rezistu nahoře - To by měl být cíl našeho Longu. Taky si všimněte pěkné korektivní struktury = Můžeme ji využít pro vstup.

Tato korektivní struktura je medvědí, protože byla zažehnuta medvědím impulsivním pohybem. Vyšší pravděpodobnost tedy je, že bude breakovat dolů. To se taky stalo (krok 3) nicméně, jednalo se o tzv. falešný break do Longu u korektivní struktury. To nám naznačuje, že by brzy mohlo dojít k breaku celé struktury nahoru = Tedy opačným směrem, než byl falešný break (To je totiž tendence trhu u korektivních struktur).

Tento signál nám hraje do karet, protože hledáme krátkodobé, Longové příležitosti. Osobně čekám na impulsivní break této struktury nahoru - Close H4 svíce nad strukturou a následně počkat na pullback (krok 4) a nakonec Long na setupu Break-Retest korektivní struktury.

Je to velmi jednoduchý nápad i setup, nicméně taky velmi efektivní. Všimněte si, že zde ukazuji potenciální scénáře těchto trhů = Počkám až trh přijde ke mně a nenaháním ho.

SL si budu umisťovat někam doprostřed struktury a Target potom nahoře u Daily levelu.

Závěr

Je tady spoustu drobnějších doplňujících price action signálů, o kterých bych ještě mohl mluvit. Nicméně hlavní myšlenku jsem vám doufám předal.

Chcete více a detailnější rozbory + exkluzivní videa? Staňte se členem: Dostávejte naše obchodní nápady, tržní analýzy a naše živé vstupy do obchodů každý den - na této stránce.  


Print Friendly, PDF & Email

Leave a Comment: