Týdenní Trade Setupy: EURCHF – GBPCHF – USOIL

Disclaimer: Nejedná se o konkrétní finanční/obchodní doporučení. Vaše finanční okolnosti a vaše limity rizika nebyly zahrnuty do této analýzy.

P.S.: Můžete kliknout na obrázky grafu pro jejich zvětšení.

EURCHF Daily/H4 graf

EURCHF je naše první obchodní pozice tohoto týdne. Na tomto páru jsme aktuálně short potom, co trh jasně ukázal medvědí dominanci po breaku ceny pod klíčový Daily level @1,033663 - 1,03230

Na Daily si grafu si můžeme jasně všimnou Impulsivního breaku ceny pod klíčový Daily level - Už jen toto samotné, nám dává informaci o tom, že medvědi na trhu převzali kontrolu.

Následně si všimněte korektivního pullbacku zpátky k levelu (aktuálně jsme short právě od této lokace), využili jsme setupu Impulsivní break-Korektivní retest ke klíčovému levelu.

To ale není vše, H4 graf nám poskytl další short signál v podobně medvědí korektivní struktury:

EURCHF H4 graf

zde je vidět náš vstup zblízka - Cena si korektivně pinká uvnitř korektivní struktury, která je medvědí, protože byla zažehnuta medvědím impulsivním pohybem + cena je čerstvě po impulsivním průrazu pod klíčový level - Tedy je relativně čerstvě po vytvoření medvědího PA kontextu.

Aktuálně jsme v short pozici se SL cca@1,0350 a TP cca@1,0250.

GBPCHF Weekly/Daily graf

GBPCHF je aktuálně velmi zajímavým kandidátem pro short - Důvodem je obzvláště silná konfluence signálů jak z weekly, tak z Daily. Pojďme se podívat nejdříve na Weekly graf, kde jsme dostali silný short signál:

Z weekly grafu je jasné, že se jedná o medvědí kontext. Trend z weekly je jasně DOWN, cena dlouho bojovala s weekly supportem kolem cca@1,21255-1,20935.

tento klíčový, dlouhodobý support byl proražen směrem dolů - Tedy do směru trendu a dostali jsme pod levelem silný close weekly svíce = Medvědí kontext. Všimněte si také, že se cena tímto proražením dostala zpátky do bývalé weekly KS/Range, což je medvědím signálem samo o sobě a aktuální weekly svíce testuje vrchol této KS = Dobrá short lokace pro pokračování trendu.

Pojďme se podívat na Daily graf:

Z weekly jsme viděli, jak cena potvrzuje svůj downtrend a vytváří medvědí kontext. Z Daily je to také velmi zajímavé:

Nejenže se cena z weekly propadla zpět do bývalé velké KS ale z Daily vidíme impulsivní break 3-měsíční medvědí range. Aktuálně se tedy dívám na pullback zpátky k velké Daily range a zároveň pullback na weekly rezist = Silná short konfluence.

USOIL Daily graf

USOIL v poslední době výrazně posílil přes hranici 120USD/barel. Minulý týden jsme se studenty v Live Roomu tento růst obchodovali a podařilo se nám ukořistit +560pips. Věřím, že USOIL má potenciál ještě růst a můžeme se podívat i na hodnoty kolem@125-130USD

Tady, na Daily grafu už vidíme potenciální možnosti vstupu:

Možnost vstupu č.1 jsme minulý týden Longovali v Live roomu. Stále vnímám tento level kolem@113-144,500 jako velmi dobrou Long lokaci pro vstup na pokračování tohoto UPtrendu. Dokud tato klíčová support zóna drží, USOIL má velmi vysokou pravděpodobnost udržení uptrendu a růstu cen.

Budu tedy USOIL i nadále sledovat a případný pullback do této support zóny pro mě bude dobrou příležitostí k nástupu do trendu. Prosto pro růst ceny vidíme na grafu jako "potenciální Target"

Co kdyby ale situace naopak dopadla opačně? Co kdyby býci selhali a support neudrželi?

USOIL Daily graf - Alternativa

Na grafu výše vidíme druhý scénář. Long scénář je z mého pohledu mnohem pravděpodobnější, ale není špatné připravit se i na alternativní scénáře. V tomto případě se díváme na shortový scénář, kdy býci na pullbacku zpátky k supportu neudrží level a cena se tedy propadne pod support.

V Tomto případě bychom opět postupovali s jednoduchostí a jednoduše bychom shortovali návrat do bývalé velké Range z Daily (Velmi podobně, jako je možné aktuálně shortovat návrat do weekly range na GBPCHF).

Jaké by byli podmínky?

1. podmínkou by musel být impulsivní break - Tedy propad pod tento level by musel být impulsivní, aby mě situace zajímala.
2. podmínka je close Daily svíce pod levelem

Závěr

Je tady spoustu drobnějších doplňujících price action signálů, o kterých bych ještě mohl mluvit. Nicméně hlavní myšlenku jsem vám doufám předal.

Chcete více a detailnější rozbory + exkluzivní videa? Staňte se členem: Dostávejte naše obchodní nápady, tržní analýzy a naše živé vstupy do obchodů každý den - na této stránce.  Print Friendly, PDF & Email

Leave a Comment: